Wynajem studio fotograficznego Foto Elkinson

Studio Foto Elkinson jest kameralną pracownią fotograficzną w Trójmieście. Główna przestrzeń studyjna znajduje się w dużym, ponad 40-metrowym pomieszczeniu, które zaprojektowane zostało z myślą o fotografii komercyjnej i artystycznej. Oferujemy kreatywną przestrzeń, w której znajdziecie profesjonalne oświetlenie z modyfikatorami, cykloramę, a także artystyczne ściany z różnorodnymi wzorami. W cenie wynajmu udostępniamy profesjonalne stanowisko do wizażu, stanowisko do fotografii produktowej o szerokości 1,35m, garderobę oraz kuchnię.
Studio znajduje się w Gdyńskiej dzielnicy Orłowo, w spokojnej okolicy Placu Górnośląskiego oraz CH Klif. Miejsce charakteryzuje się łatwym dojazdem, miejscami parkingowymi przy ulicy i na terenie posesji, a także bliskością przystanku SKM Orłowo oraz przystanków autobusowych.

 


 

Cennik:

· wynajem w godzinach 10:00 – 18:00 od poniedziałku do piątku: 50zł / godzinę
· wynajem w godzinach 10:00 – 18:00 w soboty i niedziele: 80zł / godzinę
· wynajem w godzinach 18:00 – 10:00: +50% ceny podstawowej
Minimalny czas wynajmu wynosi 2 godziny.

· Wizażystka od 150zł
· Asystent przy sesji: 40zł / godzina
· Metr zużytego tła kartonowego: 40zł
· Trwałe zabrudzenie cykloramy: 70zł
· Budowa scenografii: wycena indywidualna

W cenie wynajmu:

Lampy:
· 3x 100Ws
· 4x 300Ws
· 1x 1000Ws

Modyfikatory oświetlenia:
· softbox prostokątny 90x180cm
· octa 140cm
· kolorowe filtry żelowe
· beauty dish 90cm z plastrem miodu
· softboxy 70x100cm, 60x90cm

Tła:
· cyklorama 4,8×4,5m
· tło kartonowe czarne
· tła materiałowe do fotografii portretowej
· ściana przecierana na wzór chmur

Inne:
· Make-up Room
· wyzwalacze do lamp
· stanowisko do fotografii produktowej
· kawa, herbata

 
 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Data wynajęcia (wymagane)

Godziny wynajęcia (wymagane)

Rodzaj sesji (wymagane)

Dodatkowe informacje (wizaż, rodzaj tła, modyfikatory oświetlenia, rekwizyty itp.)

Oświadczam, że zapoznałem/am się z regulaminem korzystania ze studia Foto Elkinson i akceptuję jego postanowienia.

 
Regulamin korzystania ze Studia Foto Elkinson


§1
POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Właścicielem i podmiotem zarządzającym studiem fotograficznym jest firma „Foto Elkinson” – Studio Fotograficzne Elżbieta Tomiak z siedzibą na ulicy Inżynierskiej 77/79 lokal A, 81-512 Gdynia, NIP 583-313-91-73 reprezentowana przez Elżbietę Tomiak, w niniejszym Regulaminie określana jako Wynajmujący.
2. Osoby fizyczne lub podmioty prawa handlowego korzystające z wynajmu studia określane są mianem Najemcy.
3. Wynajem studia jest możliwy po podpisaniu umowy. Podpisanie umowy jednoznaczne jest z akceptacją warunków wynajmu i zobowiązuje do ich przestrzegania.
4. Najemca zobowiązany jest do poinformowania o warunkach wynajmu wszystkich uczestników biorących udział w wynajmie. Najemca ponosi odpowiedzialność za osoby trzecie przebywające razem z nim w studio.
5. Wynajmujący nie odpowiada za szkody po stronie Najemcy lub osób z nim współpracujących, związane z wykorzystaniem wynajmowanego sprzętu jak też następstwa nieszczęśliwych wypadków z udziałem osób biorących udział w pracach.


§2
SPRZĘT

1. Wynajmujący świadczy usługi wynajmu studia fotograficznego wraz z pełnym wyposażeniem studyjnym, tj. lampy, modyfikatory, cyklorama, tła fotograficzne.
2. Sprzęt fotograficzny (w postaci aparatów, obiektywów, itp.) nie wchodzi w zakres wyposażenia studia.
3. Wynajmujący oświadcza, że wynajmowany sprzęt jest sprawny technicznie.
4. Najemca zobowiązuje się używać wynajęty sprzęt zgodnie z jego przeznaczeniem i zasadami bezpieczeństwa oraz dbać, aby powierzony mu sprzęt nie uległ uszkodzeniu z winy Najemcy. Sprzęt oświetleniowy oraz wszelkie wyposażenie wchodzące w skład studia należy zwrócić w stanie niezmienionym, a wszelkie usterki zgłaszać natychmiast osobom odpowiedzialnym za studio.
5. W przypadku uszkodzenia wyposażenia studia przez Najemcę lub uczestników sesji, Najemca zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za straty według cen rynkowych.
6. Po zakończeniu zdjęć należy doprowadzić studio do stanu, w jakim zostało wynajęte – należy wyłączyć sprzęt i odstawić go na miejsce, posprzątać odpadki powstałe podczas sesji.


§3
WARUNKI WYNAJMU – REZERWACJA, OPŁATY

1. Studio wynajmowane jest na określony przedział czasu, który liczony jest od zarezerwowanej godziny najmu do momentu opuszczenia studia przez ostatniego uczestnika sesji.
2. Minimalny czas wynajmu wynosi 2 godziny.
3. Spóźnienie nie wydłuża czasu zarezerwowanego na sesję – czas wynajmu liczy się od godziny zawartej w umowie.
4. Wszelkie przygotowania do sesji, rozstawianie sprzętu i scenografii oraz sprzątanie po sesji należy wliczyć w czas wynajmu.
5. Wynajmujący informuje o kończącym się czasie na 20 minut przed końcem.
6. Czas wynajmu może zostać wydłużony jeżeli jest taka możliwość. W przypadku, gdy taka możliwość nie istnieje Najemca musi zwolnić salę najpóźniej o godzinie zakończenia wynajmu.
7. Studio zostaje zarezerwowane po uiszczeniu zadatku w wysokości 100% ceny wynajmu. Opłatę należy wnieść w przeciągu 48 godzin od momentu rezerwacji. W przypadku braku wpłaty rezerwacja zostaje anulowana.
8. Wszelkie dodatkowe koszty rozliczane są podczas odbioru studia.
9. W przypadku anulowania rezerwacji nie później niż 72 godziny przed terminem zwracane jest 50% kwoty zadatku. Po tym terminie zadatek nie zostaje zwrócony, jednak możliwe jest przeniesienie rezerwacji na inny termin.
10. Przeniesienie rezerwacji na inny wolny termin możliwe jest nie później niż 24 godziny przed zaplanowaną rezerwacją. W innym wypadku przeniesienie nie jest możliwe, a zadatek nie zostaje zwrócony.
11. W przypadku anulowania rezerwacji po przeniesieniu na inny termin zadatek nie zostaje zwrócony.
12. Istnieje możliwość wynajęcia asystenta do sesji zdjęciowej. Należy podać taką informację podczas rezerwacji terminu. Możliwe jest również skorzystanie z usług wizażysty.
13. W cenę wynajmu wliczona jest podstawowa pomoc, między innymi zapoznanie z działaniem i ustawianiem lamp, pomoc w zamontowaniu osprzętu, pomoc w rozłożeniu tła fotograficznego.
14. W cenę wynajmu wliczone jest korzystanie ze stanowiska wizażysty, kuchni oraz garderoby (wieszaki, rolka do ubrań).
15. Przy rezerwacji terminu wyrażona zostaje zgoda na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb rezerwacji (Ustawa z dn. 29.08.1997r. o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922)


§4
ZAKAZY

1. Wykorzystanie studia do celów niezgodnych z prawem jest zabronione.
2. Używanie rekwizytów brudzących, takich jak brokat, proszki holi, świece dymne, bańki mydlane, sztuczny śnieg i inne możliwe jest jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody Wynajmującego.
3. Zakazane jest spożywanie posiłków i napojów poza wyznaczoną strefą.
4. Zabronione jest wchodzenie na cykloramę w brudnym obuwiu oraz oraz odzieży wierzchniej, a także wchodzenie na łuk cykloramy oraz jej niszczenie.
5. W studiu obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu oraz e-papierosów, spożywania alkoholu oraz innych używek.
6. Wynajmujący zastrzega sobie możliwość przerwania wynajmu w przypadku, gdy prowadzone z jego wykorzystaniem działania związane byłyby z treściami uznanymi za zakazane w obliczu polskiego prawa lub w przypadku, gdy Najemca nie stosuje się do warunków regulaminu.


§5
DODATKOWE OPŁATY

1. Za zużycie tła kartonowego (widoczne ślady, zagniecenia, dziury, naderwanie) pobierana jest opłata w wysokości 40 zł za jeden metr bieżący.
2. W przypadku trwałego zabrudzenia cykloramy pobierana jest opłata w wysokości 70 zł.
3. W przypadku zniszczenia cykloramy (dziury, wgniecenia, zniszczenie konstrukcji) pobierana jest opłata w wysokości 300zł za metr kwadratowy.
4. Przed każdym klientem cyklorama jest myta, jednak mogą występować na niej niewielkie ślady użytkowania – lekkie wgniecenia, smugi, delikatne zabrudzenia. Istnieje możliwość pomalowania cykloramy przed sesją w cenie 100zł.
5. Budowa scenografii oraz zakup dodatkowych elementów wyposażenia wyceniane są indywidualnie.